Nové hodinky od Alcatelu jsou vyspělejší, než kdy předtím

Nové hodinky od Alcatelu jsou vyspělejší, než kdy předtím


Před pár lety nás společnost Alcatel všechny ohromila tím, když představila svoje první chytré hodinky, zvané Watch. Nyní společnost dorazila na veletrh IFA 2016 s pokračováním. Po technologické stránce velké změny nečekejte, u vzhledu však ano.

Zbrusu nové hodinky Move Time WiFi sice používají stejný operační systém a senzor srdečního tepu, jako předchozí model, konektivita WiFi je však nová. Zařízení vypadá mnohem vyspěleji ve srovnání s jeho starším předchůdcem. AMOLED displej o velikosti 1,39 palců, s rozlišením 400×400 vypadá docela dobře, ovšem uvidíme, jak si obstojí na denním světle. Vrátíme-li se ještě zpátky ke konektivitě WiFi, tak zde se jedná o standardní 802.11 b/g/n připojení. Nechybí pak samozřejmě ani Bluetooth 4.0. Hodinky mají také vestavěný reproduktor a mikrofon, což uživatelům umožní telefonovat prostřednictvím jejich telefonu a přitom mluvit do hodinek.

I když operační systém zůstává stejný, tak má nyní omnoho blíže k Android Wear, zejména co se týče stylu. Prošel totiž několika zásadními úpravami designu a ovládání.

MoveTime WiFi jsou vlajkovou lodí řady Move. Hodinky by měly být dostupné již ke konci tohoto měsíce, ačkoli podrobnosti o ceně a dostupnosti zatím nejsou známy. Vzhledem k předchozího modelu ale cenu odhadujeme na 150 dolarů (cca 4 000 Kč).

zdroj: engadget.com